Бідник Анастасія, учениця 9 класу.

На уроці російської мови ( вчитель Проценко Р.І.) ми отримали таке завдання: дізнатися про проєкт «Нова українська школа», а потім взяти участь в обговоренні. Спочатку були здивовані таким завданням, але вирішили діяти. Вирушили до вчителів початкової школи КЗ «СЗШ №9», які нас навчали в молодших класах. Вчителі добре викладають предмети у початкових класах, створюють атмосферу творчої невимушеності й допомагають кожній дитині вивчити свої можливості, оволодіти знаннями. Творче ставлення до роботи Андрієнко Н.О., Бойко І.А., Косевич Т.В., Жиденко І. Ф., Лічної Т.В., Плужник О.В., Сердюк О.Д., Ульянової Н.В., Шепотинник І.П. забезпечує високу якість навчання школярів.
Ми побували на уроці учнів, які навчаються за експериментальною програмою « На Крилах успіху» ( вчитель Плужник О.В.). Щоб краще запам’ятовувати та вчитися, весь процес проходить в ігровій формі. Діти кидають кубик із запитаннями та відповідають на них. Учні на питання реагують швидко, і в них не має проблеми із відповіддю. Яскраві малюнки , предметні картинки , фотографії , цікаві пізнавальні завдання , логічні вправи , завдання для роботи в парах — все це створює ситуацію успіху під час виконання завдань.
Потім ми вирушили в інші класи. Познайомилися з учнями 3 класу (вчитель Шепотинник І.П.). Ми їх запитували, чи подобається їм вчитися, що цікавого було у них на уроці? Діти із задоволенням відповідали на запитання. Слід відзначити комфортне середовище. Одномісні парти, на яких дитина сама може організувати свій простір. На стінах немає вільного місця: тут – “лідер дня”, тут – “настрій”, « паркан думок». Ми побачили цікаві роботи учнів, лепбуки, коробки з кольорового паперу. Відчули, що вчителі приділяють увагу емоціям та почуттям дітей, навчають тих розуміти власні бажання.
Закінчилася екскурсія в початковій школі. Ми прийшли до класу, на уроці розповідали учням, що нас вразило, здивувало. Ця школа відрізняється від тієї, що була раніше. «Нова українська школа»- це школа , в яку приємно ходити. В цій школі прислуховуються до думки школяра, вчать мислити критично, бути відповідальним громадянином. Хочеться подякувати вчителям за їхню працю. Вчителі нашої початкової школи – це «агенти змін», що беруть на себе відповідальність зреалізувати певні зміни.