Обслуговує користувачів

стаж роботи на посаді — 26 років

Кредо бібліотекаря:  “Віддай  людині

крихітку себе,

за це душа поповнюється світлом»   Л.Костенко

Шкільна  бібліотека  невід’ємний   структурний підрозділ освітнього закладу, є його бібліотечно —інформаційним та  культурним центром. Завдання бібліотеки — створити таке інформаційне середовище, яке б сприяло формуванню в школярів позитивної мотивації до читання, виховання поваги до книги, як духовного надбання людства.  Її призначення  — бути посередником між користувачами  і різними джерелами інформації, реалізувати їх права на доступ до інформації і цінностей культури. Надання допомоги педагогам у всебічному розвитку особистості з глибоко усвідомленою громадянською і соціальною позицією, системою наукових знань відповідно до інтересів Української держави.

Робота бібліотеки регламентується такими нормативними документами:

Шкільна бібліотека будує свою діяльність на основі  плану роботи,  який є складовою частиною плану освітньої роботи школи: план роботи шкільної бібліотеки

В шкільній бібліотеці формується  універсальний книжковий фонд який  налічує 13238 примірників: з них 3930 — художня та література з різних галузей знань, періодика; 9208 — підручники та навчальні посібники.       Розкрити зміст книжкового фонду допомагають книжкові виставки: «Україна  — моя батьківщина»,  «Символи та обереги землі української», «Знай і вивчай свій рідний край», «Вивчай і шануй Закон», «Випускник ХХІ століття — творець свого життя», «Здорова планета — здоровий ти!».  Виділений  фонд довідкової літератури, краєзнавчої, куточок для молодших школярів «Якби не казка, хто б і знав…», для учнів 5-8 класів, 9 — 11 класів. Організовані  картотеки: «Інформаційна культура — складова навчальної діяльності», «Періодичних видань», «Картотека серій сучасної дитячої літератури», «Нова українська школа». «Краєзнавча картотека».

Під час  роботи  в шкільній  бібліотеці  Висоцька М.О.  стала переможцем ( ІІІ місце) обласного етапу   Всеукраїнського  конкурсу «Шкільний бібліотекар 2007 року» та лауреатом обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека — 2017» у номінації «Бібліотека — виховний простір навчального закладу»

Популяризація художньої літератури, відзначення ювілейних дат українських  письменників та письменників світової літератури  займає вагоме місце в роботі  шкільної бібліотеки. Вже стало традицією, щороку у творчій співпраці з  вчителькою української мови та літератури Надією Андріївною Волик, проводити літературні вечори, зустрічі, народознавчі свята. Підготовка і проведення таких колективних   творчих заходів створюють умови для реалізації розумового, художньо – творчого, емоційного потенціалу, творчої ініціативи учнів/учениць, розширюють світогляд, сприяють соціалізації особистості, формують самоповагу, упевненість у собі, виховують любов і повагу до культури свого народу, почуття патріотизму.  «20 років творчої співпраці та дружби»

З 2014 року шкільна бібліотека  бере участь у  проведені щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, який проходить у рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек, з 01 жовтня по 31 жовтня, відповідно до наказу МОН України від 12.08.2014р. за №931. Місячники щороку проводяться під різними гаслами. Під час підготовки та проведення місячника шкільна бібліотека стає творчою лабораторією для всіх учасників освітнього процесу: для тих,  хто зацікавлений в активізації дитячого читання, їх розвитку самостійного пізнання, творчій самореалізації. Проведені місячники шкільної бібліотеки- це накопичений досвід з різних напрямків роботи, а саме використання виховного потенціалу книги і читання, застосування сучасних підходів до їх популяризації, створення умов для інтелектуального спілкування, розвитку самореалізації кожної особистості. Місячники шкільної бібліотеки

Сподіваємося, ви знайдете щось корисне і цікаве для себе у нашій бібліотеці. Запрошуємо скористатись нашим ресурсом і будемо раді, якщо він стане у пригоді.

Друзі! Відвідуйте бібліотеку! Читайте! Нехай у вашому житті не буде жодного дня, коли б Ви не прочитали хоча б сторінки нової книги!